(право) ЗАКОН УКРАЇНИ Про освіту 05.09.2017.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про освіту 05.09.2017. Стаття 9. Форми здобуття освіти: очна, заочна, екстернат, дистанційна форма, Семейна (домашня) освіта... Стаття 8. Види освіти: формальная, неформальная, информальная. Стаття 6. Засади державної політики: 1. Людиноцентризм; верховенство права - "Конст.ст.8"; ... свобода у виборі видів, форм і здобуття освіти, освітньої програми, закладу освіти, інших суб'єктів освітньої діяльності; академічна свобода; ... гуманізм; ... різнобічність та збалансованність інформації політичних, світоглядних та релігійних питань; ... нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;...).
Стаття 53. Права та обов’язки здобувачів освіти 1. Здобувачі освіти мають право на: навчання впродовж життя та академічну мобільність; індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання; якісні освітні послуги; справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання; відзначення успіхів у своїй діяльності; свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо; безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці; повагу людської гідності; захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти. 2. Батьки здобувачів освіти мають право: захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти; звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти; обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти; ... завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини; брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані: виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля; сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання; поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу; дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя; формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.
Розділ VI
УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Стаття 52. Категорії учасників освітнього процесу 1. Учасниками освітнього процесу є: здобувачі освіти; педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники; батьки здобувачів освіти; фізичні особи, які провадять освітню діяльність; інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.
* * *
ЦІЛЬ БАТЬКІВ ЦЕ —
Стаття 6. свобода у виборі видів, форм і здобуття освіти, освітньої програми, закладу освіти, інших суб'єктів освітньої діяльності;
Стаття 6. Засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності
1. Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є:
- людиноцентризм;
- верховенство права; ЦЕ:
Стаття 2. Законодавство України про освіту
1. Законодавство України про освіту ґрунтується на Конституції України, та складається із цього Закону, спеціальних законів, інших актів законодавства у сфері освіти і науки та міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.
2. Підзаконні нормативно-правові акти не можуть звужувати зміст і обсяг конституційного права на освіту, а також визначених законом автономії суб’єктів освітньої діяльності та академічних свобод учасників освітнього процесу.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19/page
ннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннннн
КОГДА ЖЕ НАША ШКОЛА СТАНЕТ УНИКАЛЬНОЙ?
КОГДА ЖЕ НАША ШКОЛА СТАНЕТ УНИКАЛЬНОЙ?
«Вероятно, успешная будущность российской школы в большей степени зависит от Господа Бога, нежели от властей, - рассуждает доктор педагогических наук, профессор, академик РАО Борис Бим-Бад. - Что нужно делать? Как минимум выработать новое содержание программ. Пока мы продолжаем учить детей тому, что было актуально 50-70 лет назад и безнадежно устарело. Мир переходит на другие модели, а мы стоим на месте. Любое образование - финское, сингапурское или древнегреческое - борьба со временем. Недостаточно идти с ним в ногу, надо его опережать. Образование должно быть практичным, экземплярным. Его задача - давать ученикам примеры. Чтобы модернизировать содержание наших программ, нужно покопаться в своей же истории. Что такое финские реформы, их переход с предметов на явления? Это то, что было в России в 20-е годы прошлого века. Существовала интересная американская методика, которую взяла на вооружение Надежда Крупская. Как дама влюбчивая, она увлеклась Джоном Дьюи и его трудами, пригласила в Советский Союз, и наши школы заработали по «дьюитской» системе - от практики к теории, чтобы дети были готовы к жизни. В 1937-м Дьюи объявили пособником троцкистов, а его книги изъяли из библиотек. Войну выиграли люди, выросшие на той самой системе.
В любой стране учителя выдают на-гора то, за что им платят зарплату. Кому-то платят за инновации, кому-то - за фальшивую отчетность, и получаются разные образовательные модели. Поставьте перед российскими педагогами другую цель - будет другой результат».
Анна Бессарабова, Елена Бриль
http://mirnov.ru/obshchestvo/-my-uchim-ne-dlja-yekzamenov-a-dlja-zhizni.html
Християнська етика на Львівщині: відмовитися не можна залишити
Хто був ініціатором?
Підписала документ начальник одного з управлінь адміністрації Світлана Книшик. Чиновниця жодної проблеми у ньому не бачить. За її словами цей наказ нічим не відрізняється від попередніх. Основи християнської етики на Львівщині почали вивчати факультативно ще у 2005 році. Департамент освіти і науки уже 11 років поспіль видає такий наказ. Суперечливий урок є у варіативній складовій навчальних планів. Це та частина, де передбачено додаткові години на вивчення певних предметів за вибором. Вона враховує особливості регіону.
Чи відповідає такий наказ нормам Конституції?
У статті 35 головного документа нашої країни йдеться: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова».
(відповідь). Тобто, якщо християнська етика є варіативною складовою навчального плану, тобто необов’язковою, Конституції вона не порушує.
Чи залишилися запитання? Так. Чи продовжуватимемо ми шукати на них відповіді? Авжеж.
http://studway.com.ua/khristiyanska-etika/
Дидактика средней школы
Содержание: Основы общей дидактики
СОДЕРЖАНИЕ ОБРАЗОВАНИЯ
https://didaktica.ru/osnovy-obshhej-didaktiki